راهنمای خرید پمپ آب خانگی

بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

راهنمای خرید پمپ آب خانگی برای انتخاب بهترین پمپ جهت مصرف خانگی و استفاده در آپارتمان‌های چند طبقه و افزایش فشار آب در این مقاله وجود خواهد داشت. امروزه با توسعه شهرسازی و افزایش ساخت آپارتمان‌های متعدد نیاز به خرید پمپ خانگی بیشتر از قبل حس می‌شود زیرا فشار آب به شدت کاهش یافته است. به همین منظور استفاده از پمپ آب خانگی برای افزایش فشار یک امر ضروری به حساب می‌آید. پمپ انواع مختلفی دارد و جهت مصارف زیادی کاربرد دارد و از پمپ برای افزایش فشار آب در مصارف صنعتی و خانگی و همچنین کشاورزی استفاده می‌شود.

پمپ‌های افزایش فشار آب خانگی نیز انواع مختلفی دارند که بر اساس نیاز باید انتخاب شوند. برخی از پمپ‌های خانگی قدرت کمتری دارند که این نوع از پمپ‌ها بیشتر برای ساختمان‌های یک تا دو طبقه کاربرد دارند. در انواع پمپ مسکونی پمپ‌هایی با قدرت بسیار زیاد نیز وجود دارد که از این پمپ‌ها برای آپارتمان‌های چند طبقه با ارتفاع زیاد استفاده می‌شود زیرا قدرت این پمپ‌ها طوری تعیین شده که فشار آب را به خوبی به آپارتمان بالای 10 طبقه منتقل کند و کمبود فشار آب در آن‌ها حس نشود.

برای خرید پمپ صنعتی و خانگی بهتر است تا با نکات مهم انواع پمپ آشنا شوید تا یک انتخاب مطمئن را تجربه نمایید. پمپ خانگی یک نوع الکتروموتور به حساب می‌آید که انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن‌ها ویژگی و مشخصات خاص خود را دارند. از پمپ‌های خانگی و صنعتی جهت مصارف خانگی، صنایع مختلف، باغ‌ها، ویلاها و محیط‌های کارگاهی استفاده می‌شود. پمپ‌ و تجهیزات پمپ از پر مصرف‌ترین تجهیزات ساختمان‌ها هستند کارایی بسیاری دارند. این پمپ‌ها به انواع مختلفی مانند پمپ تک اسب، دو اسب و سه اسب تقسیم می‌شوند که بر اساس قدرت نام گذاری شده‌اند.

راهنمای خرید پمپ آب خانگی

انواع پمپ خانگی کدام است؟

انواع پمپ خانگی در حالت کلی به 4 دسته تقسیم می‌شود که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

  1. پمپ آب خانگی بشقابی: این نوع از پمپ محبوبیت بسیار زیادی دارد و صدای ناشی از عملکرد آن بسیار کم است. قدرت این پمپ بسیار قوی می‌باشد.
  2. پمپ آب خانگی جتی: یکی از انواع پمپ است که کاربرد مناسبی در صنعت دارد.
  3. پمپ آب سیرکولاتور: سیرکولاتور یکی دیگر از انواع پمپ است که جهت افزایش فشار آب در صنعت و ساختمان استفاده می‌شود.
  4. پمپ آب شناور: یکی دیگر از انواع پمپ خانگی پمپ آب شناور است که محبوبیت ویژه‌ای دارد

مزایای پمپ آب خانگی

مزایای پمپ آب خانگی افزایش فشار آب است که این مزایای از شاخص‌ترین مزایای پمپ به حساب می‌آید. افزایش فشار آب و تامین آب مورد نظر برای ارتفاع زیاد باعث شده تا تمامی ساختمان‌ها به پمپ نیاز داشته باشند تا آب مصرفی مورد نیاز خود را با آن تامین نمایند. علاوه بر افزایش فشار آب یکی دیگر از مزایای پمپ صرفه جویی در مصرف آب است زیرا با افزایش فشار آب به ساختمان باعث بهبود روند آب‌دهی و جلوگیری از هدر رفت آب می‌شود. جلوگیری از اتلاف آب مصرفی یکی از موثرترین و مهم‌ترین ویژگی و مزایای پمپ آب خانگی است که در انتخاب نوع آن باید دقت نمود تا بهترین انتخاب حاصل گردد.

راهنمای خرید پمپ

بهترین برند پمپ آب خانگی

برندهای متفاوتی برای پمپ آب خانگی وجود دارد که انواع آن در شرکت هایپر تاسیسات عرضه می‌شود. بهترین برند پمپ بر اساس قدرت و کیفیت پمپ انتخاب می‌شود که برندهای ابارا و سیستما ایتالیا از بهرتین نوع برند پمپ آب صنعتی و خانگی هستند. این برند فروش بسیار مناسبی در ایران دارند و رضایت مشتریان خود را جلب نموده‌اند. برند پمپ الکتروژن نیز یکی دیگر از محبوب‌ترین برندهای پمپ صنعتی و خانگی است که توان قدرتی بی نظیری دارد. برای انتخاب پمپ درجه یک و با کیفیت دقت داشته باشید که پمپ علاوه بر قدرت مناسب، دارای صدای کمی باشد زیرا برخی از پمپ‌ها صدای بسیار زیاد و آزاردهنده‌ای دارند که بهتر است از آن‌ها استفاده نشود.

پمپ

مناسب‌ترین پمپ آب خانگی را چگونه انتخاب کنیم؟

برای انتخاب مناسب‌ترین نوع پمپ خانگی باید چند نکته را توجه کرد. در ادامه به موارد مهم برای انتخاب پمپ اشاره خواهیم داشت.

  1. ارتفاع ساختمان و هد پمپ: برای انتخاب پمپ باید ارتفاع ساختمان را در نظر گرفت اگر ارتفاع ساختمان شما 15 متر باشد باید پمپی را انتخاب نمایید که توانایی انتقال آب را تا ارتفاع 15 متر داشته باشد. برای دریافت مشاوره پیش از خرید می‌توانید با تیم پشتیبانی هایپر تاسیسات در ارتباط باشید تا بهترین خرید را تجربه نمایید.
  2. میزان آب‌دهی پمپ: همچنین برای انتخاب مناسب‌ترین پمپ باید تعداد واحدهای ساختمان را در نظر گرفت و پمپی را انتخاب نمود که بتواند آب مورد نظر برای تعداد واحدها را تامین کند و حجم آب زیادی را مکش و انتقال دهد.
  3. صدای پمپ: همان طور که گفته شد برخی از پمپ‌ها صدای بسیار زیاد و آزار دهنده‌ای دارند که باعث ناراحتی اهل ساختمان می‌شود. پمپ‌های با کیفیت و استاندارد صدای کمی دارند اما برای کم کردن صدای آنها می‌توان از پوشش مختص صدا استفاده کرد.
  4. مصرف انرژی: پمپ یکی از تجهیزات ساختمان است که به صورت دائم روشن می‌باشد پس بهتر است پمپی انتخاب شود تا مصرف انرژی آن کم باشد تا از مصرف انرژی صرفه‌جویی شود.
  5. با کیفیت و قابل اطمینان: پمپ انتخابی برای خانه باید دارای کیفیت بالای باشد و شرکت ارائه دهنده آن باید قابل اطمینان باشد تا خرید مطمئن برای مشتری حاصل گردد. اگر برندی معتبر را از شرکتی معتبر خریداری نمایید دیگر دغدغه کیفیت و اعتماد را نخواهید داشت. شرکت هایپر تاسسات بیش از 10 سال سابقه فعالیت در این حوزه را دارد و با کیفیت‌ترین پمپ را در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

نحوه عملکرد پمپ آب

نحوه عملکرد مکش آب به این صورت است که پمپ آب ذخیره شده در منبع آب را به درون ساختمان هدایت می‌کند و شبکه آبرسانی را به خوبی تقویت می‌نماید. اگر بخواهیم به زبان ساده‌تر روند انتقال آب با پمپ را شرح دهیم باید بگوییم پمپ تبدیل جریان الکتریکی را به مکانیکی انجام می‌دهد و با فشار آب را به ارتفاعات منتقل می‌کند پس روند انتقال آب با تبدیل جریان صورت می‌گیرد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.